Ceník & Info

Zvířata

samostatně či s Vámi
1 300 Kč
8 ks fotografií elektronicky
barevná varianta
2 100 Kč
15 ks fotografií elektronicky
barevná varianta

Informace k focení zvířat

Doba focení 60 min (až max 2,5h focení podle spolupráce zvířete)
Venku / U Vás doma (cestovné - 6 Kč/km)
Úprava dle požadavků klienta - drobná / větší retuš
Fotky vyberu za Vás / vybíráte sami z náhledů
Fotografie nad rámec balíčku 150,-/ks
Výsledné fotografování se odvíjí od spolupráce majitele a foceného zvířátka a také na světelných podmínkách. I z tohoto důvodu focení není rychlou záležitostí a je třeba počítat, zhruba s focením okolo 2h.

Doporučuji psa před focením vyčesat a vyčistit uši. U pejska volte spíše obojek než postroj. Zvířátko potřebuje k focení pozitivní motivaci - takže vezměte jeho oblíbené pamlsky nebo hračku, abychom měli čím zaujmout a odměnit. Pokud má pes delší srst - vezměte hřeben, pokud více slintá tak vezměte i ručník na utírání slin.
Focení si můžete představit jako klidnou procházku, během které fotografuji vašeho psa v různých pozicích.
Je dobré, aby pejsek zvládal základní povely jako je sedni, lehni, zůstaň. Neznamená to, že pokud pejsek tyto povely nezvládá, že se fotit nedá, jen se nám bude obtížně spolupracovat a výsledná fotka nemusí být tak dobrá, jako s pejskem, který je poslušný. Během samotného focení pak kombinuji mé nápady s Vašimi konkrétními představami. Je pro mě velice důležitá Vaše spokojenost. Focení se vždy podřizuje psu, kterého nikdy nenutím do žádných jemu nepohodlných nebo nepříjemných póz (z výsledných fotek jde poznat, když se to pejskovi nelíbí). Fotografie jsou většinou aranžované, ale vždy v mezích dobrovolnosti psa. Je možné vyfotit i pohybové fotografie či fotky při práci. Snímky, které já považuji za své nejlepší kousky, vždy vznikly při vzájemné spolupráci mě, velmi šikovného psího modela a jeho páníčka.
Při následné úpravě odstraňuji rušivé elementy, jako jsou drobky na srsti, špinavé uši, obojek a vodítko (pokud je to možné), lampy, koše ruce apod.

Jestliže se rozhodnete fotografovat se zvířátkem, volte oblečení, které ladí k srsti psa popř k jeho celkovému vzhledu. Volte oblečení bez nápisů, flitrů a vyhněte se neonovým barvám. Na fotkách chceme poutat pozornost na Vás ne na Vaše oblečení. Ale i přes to všechno oblečení dělá fotku, takže jej nepodceňte. Pokud si nebudete vědět rady, vezměte sebou oblečení více a společně vybereme. Nebo mi jej pošlete vyfocené ke konzultaci. Osvědčená kombinace je obyčejné tričko a rifle.

Nejsem pouze fotografka, ale také nadšená pejskařka a chovatelka psů. Věřím, že si focení společně užijeme!

Portréty a lifestyle

jednotlivce, páru, rodiny, dítěte, těhotenské, ...
1 300 Kč
10 ks fotografií elektronicky
barevná a černobílá varianta
2 200 Kč
20 ks fotografií elektronicky
barevná a černobílá varianta

Informace k focení portrétů

Doba focení 60 min (až max 2,5h focení podle spolupráce dítěte)
Venku / U Vás doma (cestovné - 6 Kč/km)
Drobná retuš
Fotky vyberu za Vás / vybíráte sami z náhledů
Fotografie nad rámec balíčku 120,-/ks
Výsledné fotografie se odvíjí od spolupráce klientů a světelných podmínek.

Při focení se nemusíte bát, že jste se nikdy nefotili. Začínám nastaveným pózováním, přesně vám řeknu, kam se dívat, kam dát ruce a později, až se uvolníte, přecházíme ve vašem tempu na uvolněné fotografie. Při focení je i moji prací, abyste se cítili dobře a uvolnili se. Budeme si povídat a smát se. Nejkrásnější fotky, které já považuji za své nejlepší kousky, vždy vznikly při přirozených momentkách. Proto se nebojte přede mnou projevit. Můžete si u focení povídat, hladit se, smát se, dělat kravinky, prostě být sami sebou.

Na rodinné focení vezměte prosím dětem hračky, které zaujmou jejich pozornost.
Fotíme-li s malými dětmi, je potřeba naplánovat focení ideálně po jejich vyspání.
Fotíme-li těhotenské fotky, s sebou si můžete donést fotky z ultrazvuku, body, plyšáka, botičky atd.

Při domácím focení fotíme v nejsvětelnějších místnostech domu/bytu. Nejčastěji je to obývací prostor a ložnice. Zajímavé snímky mohou vzniknout i v dětském pokoji, chodbě nebo kuchyni (samozřejmě záleží na každém z Vás, kde chce fotit. Chápu, že například ložnice je Váš osobní prostor). Tyto místnosti si uspořádejte a ukliďte, ať nemusím trávit čas odsouváním zbytečných věcí, které nemají být na fotce (např. prádelní koš s prádlem, zaskládané nahromaděné věci na skříních, sušáky s prádlem, pohozené papíry a oblečení atp. V ložnici siu přes postel přehoďte jednobarevnou deku nebo přehoz, nebo ji převlečte do světlých barev bez potisku. Necháme pouze polštáře na čele postele na opření.

Co se oblečení týče, tak volte pohodlnost. Vyhněte se neonovým barvám, nápisům a různým obrázkům na tričkách, a také různým třpytkám. Spodní prádlo volte tak, aby Vám padlo. Na fotce se raději budu věnovat Vám než např. vyčnívajícím okrajům nepadnoucí podprsenky. Pěkné oblečení dělá většinou dobrou fotku. Na outfitu, líčení a účesu si dejte také záležet, dost to ovlivňuje celkový vzhled výsledných fotografií. Oblečení s vámi ráda zkonzultuji - buď při focení, nebo mi jej zašlete předem do zprávy. Během focení je možné prostřídat outfity.

V případě focení s partnerem/partnerkou, volte oblečení tak, abyste k sobě ladili/y.

Ostatní

oslava, akce, výstava, výcvik, svatba, důležité chvíle, ...
1 500 Kč/hodinu
cenu určuje náročnost a požadavek klienta
v případě svatby, zašlu cenovou nabídku zvlášť

Dárkové poukazy

v jakékoliv hodnotě
platnost poukazu je 1 rok od zakoupení
předání osobně/online

Informace k focení

Fotím v okolí Šumperka, popř. je možnost přijet za Vámi nebo na Vámi určené místo (6 Kč/km).
Je možné kombinovat různé druhy focení. V takovém případě účtuji 120kč / ks fotografie lidí a 150Kč / ks za zvíře. Stejné částky platí i pro vybrané fotky nad rámec balíčku.
Neupravené RAW fotografie neposkytuji.
Částka za focení je splatná vždy hned po focení, nebo po Vašem výběru fotek a to převodem na účet. Na úpravě fotografií začínám pracovat až po připsání peněz na bankovní účet.

Zaslané náhledy k výběru jsou opatřeny vodoznakem a jsou v malém rozlišení. Je zakázáno tyto fotografie jakkoli dále upravovat, nebo je šířit. Možná se ptáte, proč zaslané náhledy vypadají jinak, než ukázkové fotografie třeba tady na webu. Fotografie mají za sebou pouze základní úpravu. Slouží k Vašemu výběru, kterým se budu následně věnovat více. Mám ráda výraznější a barevnou úpravu fotografií.

Doporučuji se seznámit s mým portfóliem. Fotografie upravuji podle svého stylu. Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem, autorským pojetím fotografa nebo například, že se sami sobě nelíbíte, není důvodem k reklamaci zakázky.
Doba vyhotovení fotografií je přibližně do 3-4 týdnů. U svatebního focení se doba vyhotovení liší. Dobu zpracování si vyhrazuji případně, z důvodů neočekávaných situací, prodloužit.
Fotografie vám zašlu přes úschovnu ke stažení do počítače v plném rozlišení.

Focení pro mě není pouze cvakání. Samotné focení s Vámi zabere 1-2 hodiny. Následně mě doma čeká hození fotek do počítače, protřízení a opatření fotky vodoznakem, nahrátí na internet a v této fázi Vám zasílám fotografie k výběru. Následně musím udělat administrativu. Vybrané fotky upravím (to trvá podle počtu fotek i několik desítek hodin) a poté pošlu upravené fotky v plném rozlišení v tiskové kvalitě.

Pokud neprší fotím (zatažena se bát nemusíme). Pokud prší, focení se přesouvá na nejbližší možný termín. Ovšem mohu nabídnout i focení v dešti. Zaručuji Vám, že výsledek bude mít úžasnou atmosféru!
Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa, a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci - kalendář pro babičku, přidání na sociální sítě apod...

Souhlas s poskytnutím fotografií

Fotograf si vyhrazuje právo ke zveřejnění fotografií do svého portfólia na sociálních sítích nebo na svých webových stránkách. Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly uveřejněny, je nutné o tom fotografa předem informovat (nejpozději po skončení focení). Pokud tak neučiníte, bere se to jako Váš souhlas.
© 2022 Barbora Grúzová Photography
Všechna práva vyhrazena