Ceník & Info

Zvířata

samostatně či s Vámi

2000 Kč

  • 8 ks fotografií elektronicky
  • barevná varianta

Informace k focení zvířat

Doba focení cca 60 min (až max 2h focení - podle spolupráce zvířete)
Venku / V ateliéru / U Vás doma (cestovné - 8 Kč/km tam i zpět)
Úprava dle požadavků klienta - drobná / větší retuš
Vybíráte sami z náhledů
Fotografie nad rámec balíčku 180,-/ks
Výsledné fotografování se odvíjí od spolupráce majitele a foceného zvířete a také na světelných podmínkách. I z tohoto důvodu focení není rychlou záležitostí a je třeba počítat s časovou rezervou.

Doporučuji psa před focením vyčesat a vyčistit uši. U pejska volte spíše obojek než postroj. Zvířátko potřebuje k focení pozitivní motivaci - takže vezměte jeho oblíbené pamlsky nebo hračku, abychom měli čím zaujmout a odměnit. Pokud má pes delší srst - vezměte hřeben, pokud více slintá tak vezměte i ručník na utírání slin.
Focení si můžete představit jako procházku, během které fotografuji vašeho psa v různých pozicích.
Je dobré, aby pejsek zvládal základní povely jako je sedni, lehni, zůstaň. Neznamená to, že pokud pejsek tyto povely nezvládá, že se fotit nedá, jen se nám bude obtížně spolupracovat a výsledná fotka nemusí být tak dobrá, jako s pejskem, který je poslušný. Během samotného focení pak kombinuji mé nápady s Vašimi konkrétními představami. Je pro mě velice důležitá Vaše spokojenost. Focení se vždy podřizuje psu, kterého nikdy nenutím do žádných jemu nepohodlných nebo nepříjemných póz (z výsledných fotek jde poznat, když se to pejskovi nelíbí). Fotografie jsou většinou aranžované, ale vždy v mezích dobrovolnosti psa. Je možné vyfotit i pohybové fotografie či fotky při práci. Snímky, které já považuji za své nejlepší kousky, vždy vznikly při vzájemné spolupráci mě, velmi šikovného psího modela a jeho páníčka.
Při následné úpravě odstraňuji rušivé elementy (pokud je to možné), jako jsou drobky na srsti, špinavé uši, obojek a vodítko, lampy, koše, ruce apod.

Pokud budete chtít odstranit obojek, volte obojek úzký a rozhodně ne postroj. Pokud chcete výsledné fotografie s obojkem či postrojem, volte typ, jaké chcete. Pokud pejsek nemůže být na volno, volte úzké vodítko - ideálně flexi vodítko.

Jaké oblečení volit:

Jestliže se rozhodnete fotografovat se zvířátkem, volte oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Nejlépe však takové, které ladí k srsti psa popř k jeho celkovému vzhledu. Volte oblečení bez nápisů, flitrů a vyhněte se neonovým barvám. Na fotkách chceme poutat pozornost na Vás ne na Vaše oblečení. Ale i přes to všechno oblečení dělá fotku, takže jej nepodceňte. Méně je více. Osvědčené jsou zemitější přírodní barvy a nebo kombinace trička a riflí. Pokud si nebudete vědět rady, vezměte s sebou oblečení více a společně vybereme. Další možností je poslat mi vyfocené oblečení ke konzultaci před focením.

Nejsem pouze fotografka, ale také nadšená pejskařka a chovatelka psů. Věřím, že si focení společně užijeme!

Portréty a lifestyle

jednotlivce, páru, rodiny, dítěte, těhotenské, ...

2000 Kč

  • 10 ks fotografií elektronicky
  • barevná a černobílá varianta

3000 Kč

  • 20 ks fotografií elektronicky
  • barevná a černobílá varianta

Informace k focení portrétů

Doba focení 60 min ( podle spolupráce dítěte - pokud víte, že u focení s dítětem budete potřebovat více času - je stydlivé, bojí se cizího prostředí atd.. , upozorněte mě na to při plánování termínu)
Venku / V ateliéru / U Vás doma (cestovné - 8 Kč/km tam i zpět)
Drobná retuš ( větší retuše – dle rozsahu - za příplatek)
Vybíráte sami z náhledů
Fotografie nad rámec balíčku 150,-/ks
Výsledné fotografie se odvíjí od spolupráce klientů a světelných podmínek.

Při focení se nemusíte bát, že jste se nikdy nefotili. Začínám nastaveným pózováním, přesně vám řeknu, kam se dívat, kam dát ruce a později, až se uvolníte, přecházíme ve vašem tempu na uvolněné fotografie. Při focení je i moji prací, abyste se cítili dobře a uvolnili se. Budeme si povídat a smát se. Nejkrásnější fotky, které já považuji za své nejlepší kousky, vždy vznikly při přirozených momentkách. Proto se nebojte přede mnou projevit. Můžete si u focení povídat, hladit se, smát se, dělat kravinky, prostě být sami sebou.

Na focení s dětmi vezměte s sebou klidně jejich oblíbenou hračku, která nám může pomoci se zbavením ostychu a které zaujmou jejich pozornost..

Vezměte si ale i pití nebo malou svačinku. Focení se někdy protáhne a nebo dětem může připadat dlouhé.

Fotíme-li s malými dětmi, je potřeba naplánovat focení ideálně po jejich vyspání.

Při domácím focení fotíme v nejsvětelnějších místnostech domu/bytu. Nejčastěji je to obývací prostor a ložnice. Zajímavé snímky mohou vzniknout i v dětském pokoji, chodbě nebo kuchyni (samozřejmě záleží na každém z Vás, kde chce fotit. Chápu, že například ložnice je Váš osobní prostor). Tyto místnosti si uspořádejte a ukliďte, ať nemusím trávit čas odsouváním zbytečných věcí, které nemají být na fotce (např. prádelní koš s prádlem, zaskládané nahromaděné věci na skříních, sušáky s prádlem, pohozené papíry a oblečení atp. V ložnici si přes postel přehoďte jednobarevnou deku nebo přehoz, nebo ji převlečte do světlých barev bez potisku. Necháme pouze polštáře na čele postele na opření.

Jaké oblečení volit:

Co se oblečení týče, tak volte pohodlnost. Vyhněte se neonovým barvám, nápisům a různým obrázkům na tričkách, a také různým třpytkám. Méně je více. Osvědčené jsou zemitější přírodní barvy -  např. bílá, béžová, hnědá, khaki, modrá, ale i hořčicová, bordo popřípadě i různé vzory.

Spodní prádlo volte tak, aby Vám padlo. Na fotce se raději budu věnovat Vám než např. vyčnívajícím okrajům nepadnoucí podprsenky. Pěkné oblečení dělá většinou dobrou fotku.

Na outfitu, líčení a účesu si dejte také záležet, dost to ovlivňuje celkový vzhled výsledných fotografií. Oblečení s vámi ráda zkonzultuji - buď při focení, nebo mi jej zašlete předem do zprávy. Během focení je možné prostřídat outfity.

V případě focení s partnerem/partnerkou, volte oblečení tak, abyste k sobě ladili/y. Já to dělám tak, že si vyskládám oblečení na zem a koukám, jak k sobě (ne)ladí..

Ostatní

Produktová fotka, firemní focení, focení vrhů, oslavy, akce, výstavy, výcvik, svatby, důležité chvíle, ... - resp. vše, ostatní co není vypsáno výše

2000 Kč/hodinu

  • cenu určuje náročnost a požadavek klienta
  • v případě svatby zašlu cenovou nabídku zvlášť

Informace k focení

Fotím v okolí Šumperka, popř. je možnost přijet za Vámi nebo na Vámi určené místo (8 Kč/km tam i zpět).
Je možné kombinovat různé druhy focení - např. při focení Vašeho psa se můžete nechat sami vyfotit.

V takovém případě účtuji 150kč / ks fotografie lidí a 180Kč / ks za zvíře. Stejné částky platí i pro vybrané fotky nad rámec balíčku.

Neupravené RAW fotografie neposkytuji.

Částka za focení je splatná vždy hned po focení, nebo po Vašem výběru fotek a to převodem na účet.

Na úpravě fotografií začínám pracovat až po připsání peněz na bankovní účet.

Náhledy zasílám nejpozději do 10 dní od focení. Zaslané náhledy k výběru jsou opatřeny vodoznakem a jsou v malém rozlišení. Je zakázáno tyto fotografie jakkoli dále upravovat, nebo je šířit. Možná se ptáte, proč zaslané náhledy vypadají jinak, než ukázkové fotografie třeba tady na webu. Fotografie mají za sebou pouze základní úpravu. Slouží k Vašemu výběru, kterým se budu následně věnovat více. Mám ráda výraznější a barevnou úpravu fotografií.

Pokud musím expirované album s náhledovými fotkami znovu připravit, účtuju manipulační poplatek ve výši 300Kč

Drobná retuš je v ceně - retuš lehkého akné. Retuš v rámci svateb a reportáží nedělám.

Větší retuše – dle rozsahu - za příplatek za každou retušovanou fotografii zvlášť. Od 100,- výš/ks

Doporučuji se seznámit s mým portfoliem. Fotografie upravuji podle svého stylu. Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem, autorským pojetím fotografa nebo například, že se sami sobě nelíbíte, není důvodem k reklamaci zakázky.
Doba vyhotovení portrétních fotografií je přibližně do 4 týdnů. U svatebního, firemního, nebo business focení se doba vyhotovení liší (většinou do 8 týdnů nebo dle domluvy)

Dobu zpracování si vyhrazuji případně, z důvodů neočekávaných situací, prodloužit.
Fotografie vám zašlu přes úschovnu ke stažení do počítače v plném rozlišení.

Dárkové poukazy je nutno čerpat maximálně 8 měsíců po vystavení. Platnost poukazů není možné prodloužit.

Focení pro mě není pouze cvakání. Samotné focení s Vámi zabere 1-2 hodiny. Následně mě doma čeká hození fotek do počítače, protřízení a opatření fotky vodoznakem, nahrátí na internet a v této fázi Vám zasílám fotografie k výběru. Následně musím udělat administrativu. Vybrané fotky upravím (to trvá podle počtu fotek i několik desítek hodin) a poté pošlu upravené fotky v plném rozlišení v tiskové kvalitě.

Pokud neprší fotím (zatažena se bát nemusíme). Při zataženu, tmavu, před bouřkou může být málo světla a tím klesá i kvalita fotografií - je nutné s tím počítat. Pokud prší, focení se přesouvá na nejbližší možný termín. Ovšem mohu nabídnout i focení v dešti.  Výsledek bude mít úžasnou atmosféru!
Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa, a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci - kalendář pro babičku, přidání na sociální sítě apod...

Náhledy pro výběr nejsou výsledkem zaplacené služby, ale pouze materiálem sloužícím k dalšímu zpracování a vztahuje se na ně autorský zákon 121/2000 Sb.


Souhlas s poskytnutím fotografií

Fotograf si vyhrazuje právo ke zveřejnění fotografií do svého portfólia na sociálních sítích nebo na svých webových stránkách. Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly uveřejněny, je nutné o tom fotografa předem informovat (nejpozději po skončení focení). Pokud tak neučiníte, bere se to jako Váš souhlas.

Barbora Grúzová fotografka
Fotografování zvířat a lidí
IČ:
09162577

Prozkoumejte

Tvorba webu Asimary s.r.o.
checkmark-circle